Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DO STARTU GOTOWI!

2023-01-20
DO STARTU GOTOWI!

Dzisiaj witamy się z Wami zarówno przedstawiając plikidopracy.pl, jak i rozpoczynając Nowy Rok. Będzie więc trochę o nas i trochę o psychologicznym fenomenie, jakim są noworoczne postanowienia – podpowiemy, jak pomóc samemu sobie, by nie skończyło się frustracją, że znowu się nie udało, ale też w trosce o Twój szeroko rozumiany interes postaramy się zachęcić Cię do pewnych nawyków, byś w pełni przygotowany stawił czoło ekonomicznym wyzwaniom Nowego Roku.

Zaczynamy od serdecznego, staropolskiego „Witaj w naszych progach!” i zapraszamy do rozejrzenia się po naszych wirtualnych „czterech kątach”. Po długich przygotowaniach ruszamy z naszym najnowszym projektem – oddajemy w Wasze ręce plikidopracy.pl – efekt wielu lat praktyki, zadowolonych klientów, wymiany doświadczeń… Tym zajmujemy się zawodowo – rozwiązujemy problemy, dodajemy wiatru w biznesowe żagle, doradzamy.

CZAS TO PIENIĄDZ

Naszą pracą jest narzędziowe i merytoryczne wspieranie, a celem – robienie tego w sposób przystępny i wartościowy. Nie chcemy zarzucić Cię ogromem wielkich słów, jeśli nie ma takiej potrzeby. Nie chcemy opowiadać dużo o niczym. Gdy poczytasz nasze wpisy, z pewnością zauważysz, że wielokrotnie podkreślamy, że cenimy Twój czas.

Nie przez przypadek powstało powiedzenie „Czas to pieniądz”. Dlatego my nie trzymamy się jakichś mitycznych wytycznych różnego rodzaju coachów poświęconych np. wymagalnej długości artykułu na blogu [uwierzysz, że na ten temat powstało nawet całkiem sporo książek?!]. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której piszemy np. 4-stronicowy tekst, Ty go czytasz nad kolejnym kubkiem kawy, a za pół godziny nie pamiętasz z tego ani słowa. Bądźmy szczerzy – dla Ciebie byłaby to strata czasu, dla nas – porażka, że tworzymy coś bezwartościowego. Naprawdę wolimy zwarty tekst, z którego wyciągniesz to, co najważniejsze, nauczysz się czegoś nowego czy otworzysz oczy na pewne możliwości. Twój czas wolimy „zagospodarować” na to, co realnie przekłada się na Twoją pozycję biznesową, np. pracę z naszymi kalkulatorami lub modelami samooceny, które dopełniliśmy porcją przystępnie podanej wiedzy i realnymi przykładami, jak „wyciągnąć z nich to, co najlepsze”.

NOWY ROK = NOWE MOŻLIWOŚCI

Trochę już nas poznałeś, przed nami wszystkimi – również Tobą – rok 2023. Mówi się: „Nowy Rok – Nowe możliwości”. To z pozoru banalne zdanie kryje w sobie dużo prawdy o pewnym prostym mechanizmie ludzkiej psychiki – gdy widzimy potrzebę zmian, wybieramy przełomowe daty, wierzymy, że za sprawą jakiejś magicznej siły otworzymy zupełnie nowy rozdział naszego życia. Stąd ta ogromna, doroczna nagonka reklam preparatów wspierających rzucanie palenia i wypełnione grafiki klubów fitness. Tak – legendarne postanowienia noworoczne… Z realnego punktu widzenia, nie ma znaczenia czy za punkt startowy wybierzesz 1 stycznia, następny poniedziałek lub 17 września.

Tak naprawdę ważne jest nastawienie i przygotowanie – i nie mówimy tu o zakupie „wypasionego” stroju sportowego, dzięki któremu pracownicy siłowni od razu wiedzą, że niemal na pewno Twój zapał potrwa w porywach 1-2 miesiące. Według różnych statystyk w Nowy Rok ze swoim silnym postanowieniem wchodzi nawet 75 % osób, rzeczywiście realizuje je 4-8 %, średnio rezygnują po 3 tygodniach, do końca lutego „odpada” 80 %. Od lat niezmienne jest też to, czego najczęściej postanowienia dotyczą – zdrowia (zrzucę nadwagę, przestanę palić, zadbam o dietę, będę regularnie ćwiczyć) i rozwoju osobistego (będę się uczyć angielskiego, w tym roku przeczytam 52 książki). 

GDY POSTANAWIASZ – BĄDŹ SMART

Wiesz, że psychologowie przejęli zasadę dr. George’a T. Dorana, stworzoną na potrzeby efektywnego zarządzania firmą, która pomaga w wytrwaniu w postanowieniach? Nosi ona nazwę – popularne ostatnio słowo – SMART. To wytyczne, jakie cechy musi nosić Twoje postanowienie noworoczne, by miało szansę na realizację, a nie śmietnik i frustrację.

  • S – SPRECYZOWANE
  • M – MIERZALNE
  • A – ATRAKCYJNE
  • R – REALISTYCZNE
  • T – TERMINOWE

W skrócie: nie myślisz sobie „W tym roku się odchudzę”, tylko siadasz i zapisujesz (nie myślisz – piszesz i nadajesz postanowieniu fizyczny kształt) np. „Do 30 czerwca zrzucę 5 kilo”. Jest to atrakcyjny dla Ciebie cel, precyzujesz jego zakres i termin realizacji, nie narzucasz sobie wyśrubowanego limitu, ale stawiasz na komfortową metodę małych kroków i jeśli uda Ci się wykonać plan lepiej, np. do 31 maja zrzucisz 8 kilo, to satysfakcja będzie jeszcze większa. 

CO PRZYNIESIE 2023?

No dobrze, porozmawialiśmy trochę o życiu prywatnym, które dla biznesu jest nie mniej ważne, ponieważ Twoje zdrowie, nawyki i sposób działania przekładają się przecież na całokształt Twojego funkcjonowania w pracy, domu, gronie znajomych. Myślisz sobie, a co to ma wspólnego z biznesem i dobrymi nawykami, o których pisało na początku? Wiele, bo Nowy Rok to też czas pewnej niepewności i nieuniknionych zmian, które pozostają poza naszą gestią, np. zmian prawnych, podatkowych, ekonomicznych.

Gdy rozpoczynał się rok 2022, od początku było wiadomym, że za sprawą Nowego Ładu będzie to czas nowych wyzwań, zmian i niepewności, które szczególnie uderzą w małe i średnie firmy, w osoby samozatrudnione i freelancerów, a więc te podmioty, które są najbardziej wrażliwe na ekonomiczne zawirowania, za którymi nie stoją ogromne zaplecza finansowe i organizacyjne, które swoją pozycję budują od podstaw własnymi siłami…

Po Nowym Ładzie przyszedł Nowy Ład 2.0, a potem było już tylko gorzej – wybuch wojny na Ukrainie i wiążący się z tym chaos w światowej gospodarce, braki surowców, kryzys energetyczny, wysoka inflacja, problemy kadrowe w wielu polskich firmach…Dla wielu podmiotów, które mozolnie walczyły, by utrzymać się na powierzchni, gdy już dwa lata pandemii mocno nadszarpnęły ich możliwości, było to więcej, niż były w stanie udźwignąć… 

Jaki będzie 2023 rok? Prognozy ekonomiczne nie napawają optymizmem. Tym bardziej więc zapraszamy Cię do poznania nas, naszych produktów i łączącej się z nimi propozycji, jak „ogarniać” biznes. Ponieważ nawykiem, do którego chcemy Cię namówić jest systematyczna kalkulacja – zarówno stanu Twojej firmy, jak i Twoich umiejętności. Biznes to liczby, tu nie ma miejsca na próżnię, gdybanie, mrzonki – albo jesteś na plusie i się rozwijasz, albo „pod kreską” czekasz biernie na finansową zapaść. Nieważne z nami czy bez nas (oczywiście wolimy pierwszą wersję ;-) – dlatego oferujemy profesjonalne kalkulatory i modele samooceny), ale LICZ! TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE! Z nami nie tylko sprawdzisz, w jakim punkcie jesteś Ty i Twoja firma, my chcemy i potrafimy Cię nauczyć, jak iść do przodu, rozwijać się, zyskać argumenty w negocjacjach i zarabiać więcej. Spróbuj dla siebie i Twojej firmy! Poznaj nas jeszcze bliżej! 

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 144 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-24
Bardzo miła komunikacja , rozwiązaliśmy wszystkie problemy na raz !
2023-11-27
Produkty naprawdę warte swojej ceny. Bez żadnych wątpliwości polecam.
pixel